Odpust parafialny

Odpust parafialny

Dzień 13 czerwca to dla naszej wspólnoty parafialnej dzień szczególny. W tym dniu obchodziliśmy Uroczystość św. Antoniego Padewskiego – naszego patrona. Msze święte odprawiane były od godz. 6.00 do godz. 10.00. Podczas każdej Mszy św. wierni mieli okazję wysłuchać okolicznościowego kazania o św. Antonim, który mimo upływającego czasu jest inspiracją dla wielu Katolików w drodze do Boga, skutecznym orędownikiem i przykładem otwarcia na działanie Ducha Świętego.

Tego dnia podczas każdej Eucharystii miało miejsce poświęcenie lilii i chlebków, które każdy z uczestników liturgii mógł wziąć do domu, by podzielić się nimi z domownikami. Lilia w ikonografii chrześcijańskiej jest symbolem świętości i niewinności. Lilia ma też właściwości lecznicze, dlatego też prosimy naszego patrona o zdrowie i orędownictwo w naszych sprawach.

W dniu odpustu o godz. 17.00 miało miejsce uroczyste nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci, któremu przewodniczył o. Tadeusz.

O godz. 18.00 odprawiona została uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. Tomasza Smotera z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Przemyślu. Koncelebrowali kapłani z dekanatu Przemyśl I – o. Zbigniew Kubit OFM Conv, ks. Tadeusz Biały – duszpasterz akademicki, o. Tadeusz Pawłowicz OFM.

Na zakończenie Eucharystii o. Tadeusz podziękował osobom, które zaangażowały się w przygotowanie odpustu parafialnego oraz zadbały o wystrój naszej franciszkańskiej świątyni.

Po Mszy św. odbyła się procesja w której uczestniczyli parafianie i przybyli goście, m.in. kapłani z dekanatu Przemyśl I, asysta procesyjna, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne, rodzice, Tercjarze, Akcja Katolicka, Rada Parafialna, reprezentanci Róż Żywego Różańca oraz sympatycy naszego kościoła i klasztoru.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony