Odpust parafialny

Odpust parafialny

Dzień 13 czerwca to dla naszej wspólnoty parafialnej dzień szczególny. W tym dniu obchodziliśmy Uroczystość św. Antoniego Padewskiego – naszego patrona. Msze święte odprawiane były od godz. 6.00 do godz. 10.00. Podczas każdej Mszy św. wierni mieli okazję wysłuchać okolicznościowego kazania o św. Antonim, który mimo upływającego czasu jest inspiracją dla wielu Katolików w drodze do Boga, skutecznym orędownikiem i przykładem otwarcia na działanie Ducha Świętego.

Tego dnia podczas każdej Eucharystii miało miejsce poświęcenie lilii i chlebków, które każdy z uczestników liturgii mógł wziąć do domu, by podzielić się nimi z domownikami. Lilia w ikonografii chrześcijańskiej jest symbolem świętości i niewinności. Lilia ma też właściwości lecznicze, dlatego też prosimy naszego patrona o zdrowie i orędownictwo w naszych sprawach.

W dniu odpustu o godz. 17.00 miało miejsce uroczyste nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci, któremu przewodniczył o. Tadeusz.

O godz. 18.00 odprawiona została uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. Tomasza Smotera z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Przemyślu. Koncelebrowali kapłani z dekanatu Przemyśl I – o. Zbigniew Kubit OFM Conv, ks. Tadeusz Biały – duszpasterz akademicki, o. Tadeusz Pawłowicz OFM.

Na zakończenie Eucharystii o. Tadeusz podziękował osobom, które zaangażowały się w przygotowanie odpustu parafialnego oraz zadbały o wystrój naszej franciszkańskiej świątyni.

Po Mszy św. odbyła się procesja w której uczestniczyli parafianie i przybyli goście, m.in. kapłani z dekanatu Przemyśl I, asysta procesyjna, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne, rodzice, Tercjarze, Akcja Katolicka, Rada Parafialna, reprezentanci Róż Żywego Różańca oraz sympatycy naszego kościoła i klasztoru.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony