Triduum Paschalne

Triduum Paschalne

Wielki Tydzień to święty czas przeżywany w naszej parafii niezwykle intensywnie. To czas spowiedzi oraz rekolekcji parafialnych, które tradycyjnie od kilku lat rozpoczynają się Drogą Krzyżową ulicami parafii. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz rekolekcje parafialne prowadził o. Mariusz Żychowicz z Krakowa-Bronowic.

Wielki Tydzień to czas spowiedzi, które angażują całą wspólnotę parafialną i zakonną. We wtorek i środę w Sakramencie Pokuty posługiwali również kapłani należący do dekanatu przemyskiego oraz o. Mariusz. Z serca dziękujemy za zaangażowanie w „posłudze miłosierdzia”.

Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Bardzo dziękujemy za życzenia i wyrazy sympatii ze strony parafian. Pragnę wyrazić moje podziękowania za pracę wszystkim kapłanom posługującym w naszym kościele. Niech dobry Bóg wynagrodzi Waszą dobroć.

Wielki Piątek to dzień męki Pana Jezusa. Liturgia koncentruje się na tajemnicy ofiary z życia naszego Zbawiciela. Miejsce centralne zajmuje Krzyż, przed którym klękamy na znak szacunku i dziękczynienia.

Wielka Sobota wraz z Wigilią Paschalną jest kulminacją obchodów Triduum. Jest pamiątką Zmartwychwstania i zwycięstwa Jezusa nad śmiercią. Rozpoczyna Niedzielę Zmartwychwstania.

Intensywny czas Świąt to szansa dla każdego wierzącego człowieka by zatrzymać się na chwilę i spotkać Jezusa, który pragnie zakomunikować nam, że On zwyciężył grzech i śmierć. W komunii z Nim my też zwyciężymy.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony