Rekolekcje szkolne 2019

Rekolekcje szkolne 2019

„Poznaj prawdę, a prawda cię wyzwoli” J 8,32

W dniach od 13 – 15. 03. 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 5 w Przemyślu odbyły się Wielkopostne rekolekcje szkolne , które prowadził pan Marcin Tyburczy z chrześcijańskiej fundacji „Latarnia”. Wydał płytę” Nie ma dróg bez nóg”.

Tematy, które były omawiane przez pana Marcina to:

  • Pocisk – Stop przemocy w świecie Lustro.
  • Odkrywanie własnej wartości
  • Niepozorny morderca – papieros.

Rekolekcje, które trwały trzy dni przygotowali katecheci: o. Zbigniew i s. Łukasza.

Pierwszego dnia rekolekcji p. Marcin mówił o szkodliwości palenia papierosów, zgubnym wpływie nikotyny na organizm młodego człowieka i uzależnienie. Zaprezentował też stosowny film edukacyjny. Druga konferencja dotyczyła uzależnień od telefonu komórkowego, komputera, smartfonów, itp. Akcentował jak dobrze używać tych komunikatorów.

W tym samym dniu rekolekcji s. Eligia Bartnicka i s. Ewelina ze Zgromadzenia Sióstr Serafitek , z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości , przedstawiły postać s. Eligii Staweckiej. Przed wstąpieniem do Zgromadzenia Sióstr Serafitek była ona porucznikiem Wojska Polskiego i wielką patriotką, która walczyła o wolność Ojczyzny. Wspólnie z dziećmi siostry modliły się tańcem uwielbienia: „Bóg jest tu, Bóg jest tam, Bóg jest w każdym z nas i sercu Go mam”.

Drugiego dnia p. Marcin opowiedział historię swojego dzieciństwa i dorastania i dał świadectwo swojego nawrócenia i pokonywania swoich trudności i uwikłań życiowych. Wszyscy z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali tej niesamowitej historii i wiary w Boga, która pozwoliła mu zmienić radykalnie styl życia i stać się szczęśliwym i wartościowym człowiekiem.

W nawiązaniu do konferencji uczniowie kl. VII przedstawili pantomimę o grzechu, co świadczy, że uczestnicy dobrze odczytali przesłanie prowadzącego.

Trzeciego dnia w naszym kościele, na zakończenie rekolekcji, została odprawiona Msza św. Głównym celebransem był. o. Proboszcz Tadeusz Pawłowicz, który wygłosił Słowo Boże do licznie zebranych uczniów, Dyrekcji, nauczycieli i rodziców. Zwracał uwagę na to, by zasiane ziarno było pielęgnowane i mogło wydać piękne, obfite plony w sercach słuchaczy. Dzieci i młodzież szkolna przegotowały uroczystą liturgię, czytania, psalm, modlitwę wiernych i w podziękowaniu za rekolekcje dary ofiarne z komentarzem.

Rekolekcje zakończone zostały uroczystym błogosławieństwem udzielonym przez o. Proboszcza.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia rekolekcji składamy serdeczne podziękowania i staropolskim zwyczajem mówimy: „Bóg zapłać”.

Katecheci: s. Łukasza Nylec i o. Zbigniew Rogowski

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony