Wizyta gości w naszej parafii

Wizyta gości w naszej parafii

W dniach od 8 do 10 sierpnia z wielka radością mogliśmy gościć w naszej wspólnocie klasztornej czcigodnych współbraci: o. bpa Tadeusza Zbigniewa Kusego (krewnego naszego o. Krystyna) oraz o. Andrzeja Trzęsickiego OFM z zaprzyjaźnionej Prowincji Katowickiej Zakonu Braci Mniejszych.

O. bp Tadeusz od niemalże 40 lat pracuje jako misjonarz w Afryce (Zair, Republika Środkowoafrykańska). Był tam formatorem młodych braci w Bimbo w archidiecezji Bangui. W ramach posługi dla archidiecezji przewodniczył komisji życia konsekrowanego oraz wchodził w skład arcybiskupiego kolegium konsultorów.

31 maja 2014 papież Franciszek mianował go biskupem koadiutorem diecezji Kaga-Bandoro. Sakry biskupiej udzielił mu 15 sierpnia 2014 abp Dieudonné Nzapalainga, współkonsekratorami byli biskupi Albert Vanbuel SDB oraz Stanislas Lukumwena Lumbala OFM. 27 września 2015 mianowany ordynariuszem diecezji Kaga-Bandoro w RCA.

Na drodze posługi biskupiej życzymy mocy i mądrości od Ducha Świętego. Niech Dobry Bóg zawsze prowadzi i wspiera, a św. nasz Ojciec Franciszek wyprasza potrzebne łaski w pracy pasterskiej.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony