Boże Ciało

Boże Ciało

Boże Ciało w tradycji polskiej nierozerwalnie związane jest z celebracją Eucharystii oraz procesją, która angażuje całą wspólnotę chrześcijańską. Tak jest również w Przemyślu, gdzie o godzinie 9:00 w kościele p.w. św. Józefa (Salezjanie) została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Adama Szala oraz kapłanów przemyskich parafii przy uczestnictwie licznie zgromadzonych wiernych: członków grup i wspólnot parafialnych, zgromadzeń zakonnych i świeckich takich jak ministranci, lektorzy, Franciszkański Zakon Świeckich, Eucharystyczny Ruch Młodych oraz osób, które czynnie zaangażowały się w niesienie chorągwi i sztandarów.

Procesja z Najświętszym Sakramentem to widzialny znak tego, że chcemy Chrystusa zaprosić w każdą naszą rzeczywistość, by nam błogosławił i umacniał. Jest to również świadectwo naszej wiary, o którą staramy się dbać i którą pragniemy umacniać poprzez spożywanie Ciała i Krwi Zbawiciela.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony