I Komunia święta

I Komunia święta

Jak co roku, w drugą niedzielę maja, dzieci z naszej parafii przyjęły po raz pierwszy w Komunii św. Pana Jezusa. Pięćdziesięcioro troje dzieci z klas trzecich przez rok przygotowywało się, pod czujnym okiem Siostry Imeldy – Serafitki oraz swoich rodziców, do tego wzruszającego momentu w życiu każdego chrześcijanina. W Komunii dokonuje się zjednoczenie osoby ludzkiej z Osobą Boską. Nasze dzieci od tej chwili idą przez życie umocnione Boską Mocą Zbawiciela. Dwadzieścia osiem dziewczynek i dwudziestu pięciu chłopców, na Mszach świętych o godzinie 10.30 i 12.00, rozpoczęło swoją wędrówkę ku niebu w towarzystwie Jezusa. Szczególnym akcentem tego dnia jest fakt, że dzieci Pierwszą Komunię Świętą przyjęły w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieciom życzymy, aby umocnione obecnością Chrystusa, który jest największą radością Świętych, nigdy nie rezygnowały z Jego obecności w swoim życiu a rodzicom życzymy pociechy z dzieci do czasu naszego wniebowzięcia.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Pogrzeb śp. s. Teresy Lachowicz OFS

Pogrzeb śp. s. Teresy Lachowicz OFS

Odwiedziny Ojców Misjonarzy

Odwiedziny Ojców Misjonarzy

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte w środy
o godz. 700
Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2019 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • 22 października godz. 18.00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
  • włoski - o. Cyprian
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony