Uroczyste wręczenie mundurków Próbnej Gromadzie Zuchów

Uroczyste wręczenie mundurków Próbnej Gromadzie Zuchów

Dnia 2 Marca o godzinie 16:00 w siedzibie gromady Zuchów przy gimnazjum nr 3 im. Szarych Szeregów (ul. hm. Izydory Kossowskiej 1) odbyło się uroczyste wręczenie mundurków Próbnej Gromadzie Zuchów.

Mundurki zostały ufundowane przez darczyńców z Rady Miejskiej miasta Przemyśla, którzy zostali zaproszeni na uroczystość i poproszeni o oficjalne ich wręczenie.

To ważny moment dla całej Gromady Zuchowej, która jest projektem nowym, zapoczątkowanym przez harcerzy z 5 Przemyskiej Drużyny Starszoharcerskiej ZHP im. hm. Zbigniewa Grochowskiego działającej w naszym mieście.

Odpowiedzianymi za grupę są: druhna Magdalena Wlazło, druhna Edyta Bembenek i druh Patryk Bober oraz O. Cyprian Mazurek OFM jako opiekun duchowy.

Formacja zuchowa jest nastawiona na wielowymiarowy rozwój: intelektualny, fizyczny, techniczny, manualny, a wszystko to poprzez gry i zabawy z niewielką dozą dyscypliny. Bazą rozwoju jest jednak formacja religijna i wiara w Boga. Zuchy od samego początku formowane są w duchu szacunku do wartości patriotycznych i religijnych o czym mówi pierwszy, a więc najważniejszy punkt prawa zuchowego: Zuch kocha Boga i Polskę.

To ważne by już w pierwszych latach adepci nowopowstałej gromady zuchowej niejako oddychali wartościami przekazywanymi nam przez tradycję, kulturę i religię. Niech te wartości staną się inspiracją i praktyką codzienną dla tych, którzy w pięknym doświadczeniu harcerstwa stawiają pierwsze kroki oraz dla tych, którzy już od długich lat kierują się w swoim życiu zasadami harcerskimi.

Czuwaj!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony