Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29 maja 2022

 1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 o godz. 16.00, a za tydzień również o godz. 16.00 dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
 2. W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św., a od środy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
 3. Członkowie Róż Żywego Różańca i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszają w dni powszednie o godz. 17.00 do wspólnej modlitwy o pokój.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do puszki obok ołtarza Matki Bożej.
 5. We wtorek – ósmy dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego z Padwy. O godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań, a po Mszy św. wieczornej, z kazaniem i modlitwami nowennowymi, procesja i błogosławieństwo relikwiami Świętego z Padwy. Zapraszamy asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatków. Za tydzień, na zakończenie nowenny, zapraszamy na wspólne biesiadowanie do ogrodu klasztornego.
 6. o. Tomasz zaprasza we wtorki po Mszy św. wieczornej na wspólne śpiewanie i naukę pieśni i piosenek.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek do chorych udamy się od godz. 9.00. W sobotę – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i różaniec o godz. 8.00.
 8. W niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 9. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Dukli dnia 11 czerwca. Zapisy dla chętnych w zakrystii u br. Dominika do 1 czerwca. Koszt pielgrzymki to 50 zł.
 10. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 31maja upływa termin składania wniosków nawozowych i o płatności bezpośrednie i obszarowe.
 11. Na czuwania przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego zapraszają Karmelici i Franciszkanie Konwentualni dnia 4 czerwca (szczegóły na plakatach w gablocie).
 12. W sobotę – 18 czerwca w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się sympozjum i otwarcie wystawy obrazów artysty reformackiego br. Dydaka Baturyny. Wydarzenie wpisuje się w obchody 400-lecia powstania naszej prowincji zakonnej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.
 13. Składamy serdeczne, Bóg Zapłać, za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Dziękujemy za Waszą dobroć i życzliwość.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony