Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12 czerwca 2022

 1. Przeżywamy niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z naszej parafii, które w przyszłym roku pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast na godz. 16.00 zapraszamy młodzież z klas ósmych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 3. Jutro obchodzić będziemy uroczystość odpustową św. Antoniego z Padwy.
 • Msze święte będą odprawiane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 10.00.
 • Nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci o godz. 17.00.
 • Poświęcenie lilii podczas każdej Mszy św.
 • Główna Msza św. odpustowa i procesja o godz. 18.00. Na procesję zapraszamy w szczególności dzieci (do niesienia poduszek i sypania kwiatów) oraz całą asystę procesyjną.
 1. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 2. O. Tomasz zaprasza we wtorki po Mszy św. wieczornej na wspólne śpiewanie i naukę pieśni i piosenek.
 3. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w katedrze o godz. 9.00, a po Eucharystii udamy się w procesji ulicami miasta do kościoła św. Józefa na Zasaniu (Salezjanie). Na procesję zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i sypiące kwiaty oraz całą asystę procesyjną. Do Katedry wyruszymy o godz. 8.30. Tego dnia Msze święte w naszym kościele odprawiamy w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 i 15.00).
 • Procesje w naszym kościele w Oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św.
 1. Jak co roku w Boże Ciało w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego serca ,jednego Ducha”.
 2. W piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, (17 czerwca) na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, a szczególnie: dzieci komunijne i rocznicowe, dziewczęta do sypania kwiatków oraz całą asystę procesyjną. Prosimy, by poszczególne grupy parafialne przygotowały ołtarze na trasie procesji.
 4. Członkowie Róż Żywego Różańca i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszają w dni powszednie o godz. 17.00 do wspólnej modlitwy o pokój.
 5. W sobotę – 18 czerwca – w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się sympozjum i otwarcie wystawy obrazów artysty reformackiego br. Dydaka Baturyny OFM. Wydarzenie wpisuje się w obchody 400-lecia powstania naszej prowincji zakonnej. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.
 6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich, które w roku bieżącym obejmować będą remont elewacji kościoła i zabudowań należących do kompleksu klasztornego, renowację XIX-wiecznego obrazu przedstawiającego św. Samuela oraz finalizowanie remontu sal duszpasterskich.

Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony