Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12 czerwca 2022

 1. Przeżywamy niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z naszej parafii, które w przyszłym roku pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast na godz. 16.00 zapraszamy młodzież z klas ósmych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 3. Jutro obchodzić będziemy uroczystość odpustową św. Antoniego z Padwy.
 • Msze święte będą odprawiane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 10.00.
 • Nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci o godz. 17.00.
 • Poświęcenie lilii podczas każdej Mszy św.
 • Główna Msza św. odpustowa i procesja o godz. 18.00. Na procesję zapraszamy w szczególności dzieci (do niesienia poduszek i sypania kwiatów) oraz całą asystę procesyjną.
 1. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 2. O. Tomasz zaprasza we wtorki po Mszy św. wieczornej na wspólne śpiewanie i naukę pieśni i piosenek.
 3. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w katedrze o godz. 9.00, a po Eucharystii udamy się w procesji ulicami miasta do kościoła św. Józefa na Zasaniu (Salezjanie). Na procesję zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i sypiące kwiaty oraz całą asystę procesyjną. Do Katedry wyruszymy o godz. 8.30. Tego dnia Msze święte w naszym kościele odprawiamy w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 i 15.00).
 • Procesje w naszym kościele w Oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św.
 1. Jak co roku w Boże Ciało w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego serca ,jednego Ducha”.
 2. W piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, (17 czerwca) na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, a szczególnie: dzieci komunijne i rocznicowe, dziewczęta do sypania kwiatków oraz całą asystę procesyjną. Prosimy, by poszczególne grupy parafialne przygotowały ołtarze na trasie procesji.
 4. Członkowie Róż Żywego Różańca i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszają w dni powszednie o godz. 17.00 do wspólnej modlitwy o pokój.
 5. W sobotę – 18 czerwca – w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się sympozjum i otwarcie wystawy obrazów artysty reformackiego br. Dydaka Baturyny OFM. Wydarzenie wpisuje się w obchody 400-lecia powstania naszej prowincji zakonnej. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.
 6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich, które w roku bieżącym obejmować będą remont elewacji kościoła i zabudowań należących do kompleksu klasztornego, renowację XIX-wiecznego obrazu przedstawiającego św. Samuela oraz finalizowanie remontu sal duszpasterskich.

Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony