Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

01 stycznia 2023

 1. W imię Boże rozpoczynamy Nowy rok Pański 2023. Od początków Kościoła istnieje w Nim wiara w błogosławione skutki powierzenia Matce Bożej codziennych i najważniejszych spraw. Składajmy zatem i dziś Matce Najświętszej wszystkie nasze dobre zamiary, prosząc o nieustanną opiekę.
 2. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się od 2 stycznia. To dobra okazja by porozmawiać z duszpasterzami o sprawach parafii i nie tylko. Wizytę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o godz. 15.00.
 3. W okresie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i piątek od godz. 10.00 do 11.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o odnowieniu naszej duszy przez sakrament Pokuty i Eucharystii. Do chorych udamy się wyjątkowo w sobotę od godz. 9.30.
 5. W piątek 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. To święto obowiązkowe i Msze święte tego dnia odprawiamy jak w porządku niedzielnym.
 6. Zapraszamy mieszkańców Przemyśla na Mini Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2023 r. Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w Archikatedrze, pod przewodnictwem abpa Adama Szala podczas której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców miasta i o pokój na świecie. Po Mszy św. (ok. godz. 12.30) Orszak Trzech Króli przejdzie pod szopkę w Rynku Starego Miasta, gdzie wspólnie zaśpiewamy kolędy.
 7. Zapraszamy na koncert kolęd „Serce za Serce” w wykonaniu zespołu Taraka, który odbędzie się 6 stycznia 2023 o godz. 16.30 w Archikatedrze Przemyskiej. Koncert stanowi podziękowanie dla mieszkańców Przemyśla, służb oraz wolontariuszy za przyjęcie i udzielenie schronienia uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 8. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej zaprasza wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie, które odbędzie się 8 stycznia w katolickim domu ROMA o godz. 17.00. Wstęp wolny.
 9. W zakrystii można nabyć kalendarze franciszkańskie wydane z okazji zbliżającego się jubileuszu 400-lecia powstania naszej prowincji zakonnej. Zawierają zdjęcia i informacje historyczne o naszych klasztorach i wspólnotach. Zachęcamy do ich nabycia.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i klasztornej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, wszystkim gromadzącym się w tej świątyni, od całej naszej Wspólnoty Franciszkańskiej składamy najserdeczniejsze życzenia Noworoczne, Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów w rozpoczynającym się Nowym 2023 roku.

Szczęść Wam Boże.

Plan kolędy na najbliższy tydzień
Poniedziałek (2 I) ul. Dworskiego strona nieparzysta nr 3-51
Wtorek (3 I) ul. Dworskiego strona nieparzysta nr 55-do końca i parzysta nr 2-16
Środa (4 I) ul. Dworskiego strona parzysta nr 18-48
Czwartek (5 I) ul. Dworskiego strona parzysta: od nr 52 do końca oprócz bloku nr 62 i Leszczyńskiego 2
Piątek (6 I) Uroczystość Objawienia Pańskiego
Sobota (7 I) ul. Dworskiego blok nr 62

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony