Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego; rozpoczynamy tzw. biały tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa. Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne wysłuchanie transmitowanego przez radio lub telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym.
 4. We wtorek drugi dzień nowenny przed Uroczystością odpustową Św. Antoniego: o godz. 8.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań i ucałowanie Relikwii Świętego z Padwy, a po Mszy św. wieczornej z modlitwami nowennowymi odbędzie się procesja ku czci świętego Antoniego. Zapraszamy dzieci i asystę procesyjną oraz wszystkich czcicieli naszego Patrona.
 5. 27 kwietnia o godz. 19.15 zapraszamy do naszego kościoła na konferencję pt. „Ewangelia na pięciolinii” oraz Wieczór Chwały w ramach XVIII Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel (27-28 kwietnia 2019 roku – Centrum Kulturalne w Przemyślu – ul. Konarskiego 9). Informacje na plakatach i na naszej stronie parafialnej oraz na stronie www.psgospel.com
 6. Za tydzień obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiać o godz. 14.30 w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 7. W niedzielę 28 kwietnia o godz. 16.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 8. W Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych i o nawrócenie osób zabijających dzieci.
 9. Stowarzyszenia i organizacje działające w naszej Archidiecezji organizują w Przemyślu 27 kwietnia (sobota) Marsz Świętości życia. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do udziału.
 10. 29 kwietnia rozpoczyna się na Karmelu Seminarium Odnowy Wiary. Szczegóły na plakacie.
 11. Księża Salezjanie zapraszają do swoich szkół. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
 12. Bóg Zapłać, za Wasze ofiary. Dziękujemy za hojność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej.

Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy Radości Zmartwychwstania.Chrystus Zmartwychwstał, alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał, alleluja!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony