III NIEDZIELA ADWENTU GAUDETE

17 grudnia 2023

 

Gaudete

 

 

 1. W Adwencie, na Msze roratnie zapraszamy w dni powszednie o godzinie 18.00. Prosimy dorosłych by przyprowadzali dzieci z lampionami.

 2. Do chorych, do których kapłani nie chodzą w pierwsze piątki miesiąca, udamy się w poniedziałek od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w zakrystii.
 3. W tym tygodniu możliwość spowiedzi w naszej świątyni przedstawia się następująco: w poniedziałek, wtorek i środę od 6.00 do 10.00 i od 15.00 do 19.00, w czwartek od 6.30 do 11.00 i od 15.00 do 19.00.
 1. Spowiedź dekanalna w naszym kościele będzie 22 i 23 grudnia (piątek i sobota) w godzinach od 8.30 do 12.00 i od 15.00 do 19.00.W tym samym terminie będzie spowiedź w następujących kościołach: Kościół Katedralny, Franciszkanie Konwentualni i Ojcowie Karmelici.
 1. Przypominamy że w Wigilię można w naszym kościele skorzystać z sakramentu pokuty tylko przed Mszami.
 2. W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia, pamiętajmy o świątecznym charakterze tego wieczoru przygotowującego nas na Pasterkę i obchodzenie narodzenia Zbawiciela. Niech nie zabraknie zatem: czytania Pisma świętego, kolędowania rodzinnego, wspólnej modlitwy i atmosfery wzajemnej miłości. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i 19.00

 3. Na Pasterkę zapraszamy o godzinie 24.00.
 4. W poniedziałek (Narodzenie Pańskie) i wtorek (II dzień świąt) Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy świętej o godz. 6.00 rano.

 5. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny i ostatnie sztuki świec Caritas i kalendarzy Misyjnych.
 6. I jak co roku Harcerze też mają swój kiermasz zarabiając na zimowy wypoczynek. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 7. Dzisiaj miejska wigilia i przekazanie światła Betlejemskiego o 16.00 na Rynku.
 8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary jakie składacie na potrzeby naszej wspólnoty, a przede wszystkim za waszą dobroć i życzliwość.

              Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego przygotowania do Świąt

 

 

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony