5 Niedziela Wielkiego Postu

26 marca 2023

 1. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym kościele codziennie o 17.30, oraz w piątki o godz. 6.00 (rano) i dodatkowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Wczoraj Drogą Krzyżową ulicami parafii rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne będą dzisiaj głoszone podczas wszystkich Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę w czasie Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Wtorek to dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiadamy od godz. 6.30 do 10.00 i od godz. 15.30 do 18.30. Ofiary zebrane w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczone będą na wsparcie klasztoru jarosławskiego w którym posługuje o. Damian.
 3. W czwartek, 30 marca, udamy się do chorych naszej parafii, z komunią św. wielkanocną, od godz. 9.00. Do środy istnieje możliwość zgłoszenia w zakrystii chorych do których nie chodzimy w pierwsze piątki miesiąca.
 4. Abp Adam Szal, Starosta Jan Pączek i Prezydent Wojciech Bakun zapraszają na poświęcenie palm wielkanocnych oraz procesję palmową – 2 kwietnia o godz. 10.45 na Placu Niepodległości. Zapraszają również na Jarmark Wielkanocny 1 i 2 kwietnia od godz. 11.00 do 18.00 na Rynku przemyskim. Odbędzie się też konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę wielkanocną. Szczegóły konkursu na stronie www.przemysl.pl .
 5. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm w naszym kościele podczas każdej Mszy św.
 6. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej wielkanocnej i nie odkładania jej na ostatnie dni.
 7. W zakrystii są do nabycia paschaliki i miód w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dzieła caritas.
 8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy owocnego przeżycia Wielkiego Postu.       Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony