5 Niedziela Wielkiego Postu

03 kwietnia 2022

 1. W naszym kościele przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie o godz. 17.30, oraz w piątki o godz. 6.00 i dodatkowo dla dzieci o godz. 16.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 2. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W zakrystii można nabyć paschaliki. Dochód ze sprzedaży wesprze charytatywną działalność Caritas.
 4. Dzisiaj odprawiona zostanie Msza św. w intencji członków Róż Żywego Różańca o godz. 15.00, a po Eucharystii zmiana tajemnic.
 5. Członkowie Róż Żywego Różańca oraz Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszają na wspólną modlitwę różańcową o pokój: w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.00.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
 7. Spowiedź i Komunia św. wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej. Prosimy już teraz o skorzystanie z Sakramentu Pokuty. Zapraszamy szczególnie parafian w tygodniu od godz. 9.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 17.00. W Wielkim Tygodniu spowiedź dekanalna odbędzie się w kościołach Franciszkanów Konwentualnych, Karmelitów i w Katedrze. Spowiedź dekanalna w naszym kościele w Wielki Wtorek i Środę.
 8. Caritas prowadzi akcję Paczka dla Ukrainy, której celem jest dostarczenie potrzebującym na Ukrainie podstawowych produktów spożywczych i sanitarnych. Chętni do włączenia się w tę akcję szczegółowe informacje znajdą w gablotach. W zakrystii można pobrać karton i listę produktów które powinny znaleźć się w paczce.
 9. Osoby przygotowujące się do przyjęcia w tym roku Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy do kościoła na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30. Po nabożeństwie spotkanie w zakrystii.
 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich, które w roku bieżącym obejmować będą remont elewacji kościoła i zabudowań należących do kompleksu klasztornego, renowację XIX-wiecznego obrazu przedstawiającego św. Samuela oraz finalizowanie remontu sal duszpasterskich.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy obchodzić będą swoje jubileusze, urodziny bądź imieniny nasza franciszkańska wspólnota składa najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony