5 Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2021

 1. W zakrystii i przed kościołem można nabyć paschaliki, baranki wielkanocne i miód. Dochód ze sprzedaży wesprze charytatywną działalność Caritasu.
 2. W naszym kościele przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie o godz. 30, oraz w piątki o godz.6.00 i o godz.16.30 dla dzieci. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świętości życia. Módlmy się o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
 5. Spowiedź i Komunia Wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej. Prosimy już teraz korzystać ze spowiedzi. Zapraszamy szczególnie parafian do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 9.00 do 12.00 i od godz. 14.00 do 17.00. W czasie przedświątecznym nie będzie możliwości wyspowiadania większej ilości osób.
 6. Dzisiaj przed kościołem po każdej Mszy św. można nabyć stroiki i palmy świąteczne rozprowadzane przez członków Bractwa św. Łazarza. Dochód ze sprzedaży wesprze dzieło budowy hospicjum.
 7. W związku z ograniczeniami nasza świątynia może pomieścić 30 osób. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc oznaczonych kartkami. Przypominamy o obowiązku zasłaniania w kościele nosa i ust. Pamiętajmy o tym szczególnie podczas spowiedzi.
 8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty na tacę i na konto klasztorne, którego numer można znaleźć na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za Waszą dobroć i życzliwość

Wszystkim wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy w tym trudnym czasie pogody ducha, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i cierpliwości.       

 Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony