5 Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2021

 1. W zakrystii i przed kościołem można nabyć paschaliki, baranki wielkanocne i miód. Dochód ze sprzedaży wesprze charytatywną działalność Caritasu.
 2. W naszym kościele przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana jest codziennie o godz. 30, oraz w piątki o godz.6.00 i o godz.16.30 dla dzieci. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świętości życia. Módlmy się o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
 5. Spowiedź i Komunia Wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej. Prosimy już teraz korzystać ze spowiedzi. Zapraszamy szczególnie parafian do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 9.00 do 12.00 i od godz. 14.00 do 17.00. W czasie przedświątecznym nie będzie możliwości wyspowiadania większej ilości osób.
 6. Dzisiaj przed kościołem po każdej Mszy św. można nabyć stroiki i palmy świąteczne rozprowadzane przez członków Bractwa św. Łazarza. Dochód ze sprzedaży wesprze dzieło budowy hospicjum.
 7. W związku z ograniczeniami nasza świątynia może pomieścić 30 osób. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc oznaczonych kartkami. Przypominamy o obowiązku zasłaniania w kościele nosa i ust. Pamiętajmy o tym szczególnie podczas spowiedzi.
 8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty na tacę i na konto klasztorne, którego numer można znaleźć na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za Waszą dobroć i życzliwość

Wszystkim wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, życzymy w tym trudnym czasie pogody ducha, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i cierpliwości.       

 Szczęść Wam Boże.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony