4 Niedziela Adwentu

20 grudnia 2020

 1. Dzisiaj o. Stanisław Płachta obchodzi swój jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym jubilacie.
 2. Od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy by już teraz korzystać ze Spowiedzi Świętej. Przypominamy, że w tym tygodniu można w naszym kościele skorzystać z sakramentu pokuty od godz. 6.30 do 12.00 i od godz. 14.00 do 18.00. O pełnych godzinach, będzie udzielana Komunia św. W czwartek, w naszym kościele, kapłani będą spowiadać do godz. 12.00. Apelujemy o zachowanie odstępów przy konfesjonale.
 3. W Adwencie na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami.
 4. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas oraz opłatki. Zachęcamy do zadbania o sąsiadów i znane nam osoby starsze i chore, niech to będzie okazja do zawiązania mocniejszych więzi kościoła parafialnego, a jednocześnie do spełnienia dobrego uczynku.
 5. Dzisiaj przed kościołem Harcerze prowadzą kiermasz swoich prac świątecznych, zebrane fundusze zostaną wykorzystane do organizacji pracy i wypoczynku.
 6. W czwartek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o wyjątkowym charakterze tego wieczoru przygotowującego nas na Pasterkę i obchody Święta Narodzenia Pańskiego. Niech nie zabraknie zatem: czytania Pisma Świętego, kolędowania w gronie rodzinnym, wspólnej modlitwy i atmosfery wzajemnej miłości. W Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Na Pasterkę zapraszamy o godzinie 24.00. W związku z ograniczeniami nasza świątynia może pomieścić tylko 30 osób. Bardzo prosimy o dostosowanie się do tych restrykcji i zajmowanie miejsc oznaczonych kartkami. Prosimy o zasłanianie nosa i ust w świątyni.
 8. W piątek (Narodzenie Pańskie) i sobotę (II dzień świąt) Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnymW dzień Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano.
 9. 27 grudnia obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny.
 10. Z uwagi na pandemię wizyty duszpasterskiej w klasycznej formie nie będzie. Zapraszamy, natomiast, parafian z poszczególnych ulic i rejonów parafii do uczestnictwa we Mszy św. od 2 stycznia o godz. 18.00. Nazwy ulic będą podane do wiadomości w ogłoszeniach i poprzez stronę internetową.

 

Wszystkim życzymy miłej niedzieli
i owocnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony