3 Niedziela Zwykła

23 stycznia 2022

 1. Z uwagi na aktualną sytuację pandemiczną prosimy przebywających w świątyni o dostosowanie się do obowiązujących zasad i zasłanianie nosa i ust.
 2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież Franciszek przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego czytania fragmentu Pisma Świętego. Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży klas 8 przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. Do wtorku (Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła) trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitw w tej intencji. Można uzyskać odpust zupełny.
 4. W sobotę, 29 stycznia, po wspólnym odmówieniu w kościele Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, rozpocznie się spotkanie opłatkowe dla członków Róż Żywego Różańca z naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę (30 stycznia) podczas Mszy św. o godz. 15.00 będzie śpiewał Chór Dziecięcy Zespołu Szkół Muzycznych w Przemyślu pod kierownictwem pana Piotra Szelążka. Chór zaprasza na kolędowanie także po Mszy św.
 6. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na koncert charytatywny „Z kolędą dla służb mundurowych”, który odbędzie się 30 stycznia o godz. 16.30 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu.
 7. W zakrystii można nabyć kalendarze franciszkańskie wydane z okazji zbliżającego się jubileuszu 400-lecia powstania naszej prowincji zakonnej. Zawierają zdjęcia i informacje historyczne o naszych klasztorach i wspólnotach. Zachęcamy do ich nabycia.
 8. Od 31 stycznia nauki przedmałżeńskie głoszone będą w parafii Archikatedralnej (szczegóły w gablocie).
 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w tej świątyni i obchodzącym jubileusze, urodziny bądź imieniny nasza franciszkańska wspólnota składa najserdeczniejsze życzenia: Błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej. Szczęść Wam Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony