28 Niedziela Zwykła

11 października 2020

 1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Spotkania kandydatów do Bierzmowania będą się odbywały w tym roku po Mszach św. dla dzieci o godz. 11.45: dla klas VI w pierwsze niedziele miesiąca, a dla klas VII w drugie niedziele miesiąca.
 3. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie formacyjne w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.45.
 4. Różaniec w naszym kościele odprawiamy przed wieczorną Mszą św.: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci prowadzą modlitwę różańcową we wtorki i czwartki, w poniedziałki – III Zakon, w środy – członkowie Róż Żywego Różańca, zaś w piątki – kandydaci do Bierzmowania.
 5. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać osobiście w zakrystii u brata Dominika (przed i po Mszach świętych). Za ofiary składane z tego tytułu serdecznie dziękujemy.
 6. Przez cały miesiąc listopad imiona zmarłych zgłoszonych na wypominki w naszym koście będą odczytywane od godz. 17.15, a następnie w ich intencji będzie odprawiane Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o godz. 18.00.
 7. Dziękujemy za ofiarność na rzecz naszej świątyni i wspólnoty. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone będą na kontynuacje prac remontowych i konserwatorskich w kościele i klasztorze, które obejmują w tym roku: kontynuację remontu budynku dawnych salek i kaplicę chóru zakonnego oraz obraz Matki Bożej Niepokalanej. Bóg Zapłać za Waszą hojność.
 8. Przypominany o obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie liturgii. Pamiętajmy o tym szczególnie podczas spowiedzi.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.         

 Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony