26 Niedziela Zwykła

27 września 2020

 1. Już tylko dzisiaj ostatnia Msza św. w naszym kościele odprawiana jest o godz. 20.00 zamiast Mszy św. o godz. 13.30. Od przyszłej niedzieli zapraszamy młodzież i środowisko akademickie na Mszę św. o godz. 13.30.
 2. Zapraszamy uczniów klasy 8 z naszej parafii, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o  godz. 11.45.
 3. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w każdą niedzielę po Mszy św. o godz.11.45.
 4. Spotkania kandydatów do Bierzmowania będą się odbywały w tym roku po Mszach św. dla dzieci o godz. 11.45: dla klas VI w pierwsze niedziele miesiąca, a dla klas VII w drugie niedziele miesiąca.
 5. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami prosimy składać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej.
 6. Od czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dzieci prowadzą Różaniec we wtorki i czwartki, III Zakon w poniedziałki.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia życia duchowego w Sakramencie Pokuty i Eucharystii. Do chorych udamy się w pierwszy piątek od godz. 9.00.
 8. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Mszy św. różaniec.
 9. W sobotę (3 X) po Mszy św. o 18.00 upamiętnimy odejście do nieba św. Franciszka z Asyżu odprawiając tradycyjne nabożeństwo Transitus.
 10. W niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu.
 11. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i poświęcenie różańców odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.45.
 12. Ojcowie Karmelici zapraszają na czuwanie, przed uroczystością św. Teresy, 30 września o godz.18.00.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej świątyni i wspólnoty. Bóg Zapłać. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. świętopietrze.
 14. Przypominany o obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie liturgii. Pamiętajmy o tym szczególnie podczas spowiedzi.

 Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony