23 Niedziela Zwykła

08 września 2019

 1. Do końca września ostatnia Msza św. w naszym kościele odprawiana jest o godz. 20.00 w zamian za Mszę św. o godz. 13.30.
 2. Dzisiaj o godz. 11.45 rozpoczniemy uroczyście Mszą św. nowy rok szkolny dla Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO.
 3. 14 września (sobota), w Święto Podwyższenia Krzyża, Mszą św. o godz. 21.00 rozpocznie się piesza nocna pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętnych na wspólny powrót prosimy o zapisanie się w zakrystii.
 4. Również w sobotę (14 września) o godz. 19.00 wyruszy spod Katedry Droga Krzyżowa do Krzyża Zawierzenia.
 5. Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w naszej parafii 16 września (poniedziałek) po Mszy św. wieczornej.
 6. Miasto i Garnizon zapraszają na uroczystości 80 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uroczystości odbędą się 19 września (czwartek) i rozpoczną się Mszą św. w Kościele OO. Karmelitów o godz. 16.00.
 7. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku w dniu 29 września. Wyjazd z placu koło Muzeum Ziemi Przemyskiej o godz. 7.00. (koszt 20 zł, zapisy do 26 września w zakrystii u Br. Dominika).
 8. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej świątyni i wspólnoty. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na kontynuację prac konserwatorskich obejmujących osuszanie fundamentów budynku dawnych salek oraz prace w chórze zakonnym (okna i stalle). Bóg Zapłać za Waszą ofiarność.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze; nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.
Szczęść Wam Boże

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony