1 Niedziela Adwentu

03 grudnia 2023

 1. Dzisiejsza niedziela okresem adwentu rozpoczyna Nowy rok w liturgii. Adwent to czas szczególnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem: w świętach Narodzenia, w sakramentach a zwłaszcza Eucharystii z Komunią i w momencie Jego chwalebnego powrotu na ziemię, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
 2. W Adwencie, od poniedziałku, na Msze roratnie zapraszamy w dni powszednie o godzinie 18.00. Prosimy dorosłych by przyprowadzali dzieci z lampionami.
 3. W środę 6 grudnia zapowiedział swoją wizytę w naszym kościele o godzinie 16.00 Święty Mikołaj. W zakrystii przygotowano już miejsce na Mikołajowe prezenty.
 4. Członkowie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy wieczornej mają swoje spotkanie formacyjne.
 5. Nowenną przygotowujemy się do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Codziennie o 17.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu i modlitwy nowennowe w trakcie Mszy wieczornej.
 6. W piątek 8 grudnia Msze odprawiamy jak w dzień powszedni, a o 12.00 w Godzinie Łaski: Msza św. i część bolesna różańca. Zapraszamy.
 7. Dzisiaj o 15.00 zapraszamy Róże na Mszę i zmianę tajemnic. A w przyszłą niedzielę spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 8. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne w cenie ofiary na misje, oraz świece wigilijne Caritas w cenie 10 zł i opłatki. ( zostały jeszcze 4 kalendarze i 2 albumy z błogosławioną rodziną Ulmów)
 9. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu przeprowadza przed kościołem zbiórkę połączoną z kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych, w celu pozyskania środków na rozwój działalności. (Kiermasz będzie od 8.30 do 16.00)
 10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę , modlitwy i każde dobre słowo. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg Zapłać.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym życzymy radosnego przygotowania na przyjście Pana!

 Szczęść Wam Boże

 

 

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony