Zakończenie Jubileuszowej Kapituły Prowincji Matki Bożej Anielskiej

Zakończenie Jubileuszowej Kapituły Prowincji Matki Bożej Anielskiej

W sobotę 27 maja 2023 r. zakończyła się Jubileuszowa Kapituła Prowincji Matki Bożej Anielskiej. Przebiegała ona pod hasłem: „Wierni Ewangelii i Regule otwórzmy się na działanie Ducha Świętego”.

Podczas spotkań kapitulnych dokonano wyboru nowych władz zakonnych oraz pochylono się nad współczesnymi wyzwaniami, jakie stawia świat wobec posługi brata mniejszego. Dyskutowano nad możliwościami rozwoju działalności duszpasterskiej przy naszych klasztorach, parafiach oraz centrach duchowości.

W środę 24 maja, po wyborach nowego Zarządu Prowincji, po południu Bracia udali się do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie na okolicznościowe nabożeństwo.

Następnie w powstającym muzeum Czcigodnego Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby OFM w Wieliczce swoim doświadczeniem duszpasterskim podzielili się Bracia pracujący w Australii, Austrii, Kamerunie, Kustodii Ziemi Świętej, Niemczech, Papui Nowej Gwinei, Ukrainie i Włoszech.

Sesje plenarne w czwartek 25 maja poświęcone były pracy w komisjach i grupach kapitulnych, szczególnie nad koniecznymi zmianami w Statutach Partykularnych Prowincji spowodowanymi modyfikacją Statutów Generalnych Braci Mniejszych. Dyskutowano nad istotnymi dla naszej Prowincji perspektywami rozwoju oraz o problemach, z jakimi boryka się nasza Wspólnota Prowincjalna. Wspólnie poszukiwano sposobu ich rozwiązania.

W piątek przedstawione zostały sprawozdania z tych prac, a następnie zostały one przedyskutowane. Zastanawiano się również nad propozycją uchwał i zaleceń kapitulnych.

Po obiedzie Bracia udali się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, gdzie o godz. 17.00 Mszy św. w intencji naszej Prowincji przewodniczył nowo wybrany Minister Prowincjalny o. Krzysztof Bobak OFM. Eucharystia była transmitowana przez TVP3 Kraków.

Ostatnia, sobotnia sesja plenarna była poświęcona głosowaniom nad uchwałami i zaleceniami Kapituły oraz przyjęciem Komunikatu do Braci w Prowincji. Nasze braterskie spotkanie zakończyło się uroczystym nabożeństwem w kaplicy seminaryjnej z wręczeniem przez Ojca Prowincjała każdemu Bratu Krzyża z San Damiano, błogosławieństwem i rozesłaniem.

teks za: Ordo Fratrum Minorum – Prowincja Matki Bożej Anielskiej – Aktualności (ofm.krakow.pl)

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony