Kapituła w roku jubileuszu 400-lecia Prowincji Matki Bożej Anielskiej

Kapituła w roku jubileuszu 400-lecia Prowincji Matki Bożej Anielskiej

Uroczystymi śpiewanymi nieszporami rozpoczęła się Kapituła Prowincjalna 2023 w roku jubileuszu 400-lecia istnienia Prowincji, pt. „Wierni Ewangelii i Regule otwórzmy się na działanie Ducha Świętego”.

Odbywa się ona w dniach 21-27 maja 2023 r. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Bronowicach Wielkich. Prezesem tego spotkania jest Wizytator Generalny, br. Sergiusz Bałdyga OFM z Prowincji Wniebowzięcia NMP.

Przedstawiciele z klasztorów i „dzieł” Prowincji będą zastanawiać się nad kondycją Prowincji oraz podejmować nowe wyzwania. Dokonają również wyboru nowego Zarządu Prowincji, na czele z nowym Ministrem Prowincjalnym.

Podczas pierwszej sesji plenarnej Bracia kapitulni wysłuchali konferencji br. prof. dr. hab. Wiesława Blocka OFMCap z warszawskiej Prowincji Braci Kapucynów, na co dzień posługującego na Uniwersytecie Antonianum w Rzymie, pt. „Wierni Ewangelii spoglądamy w przyszłość”.

Wysłuchali również listu, który skierował do Braci kapitulnych Minister Generalny, br. Massimo Fusarelli, który w jego imieniu odczytał br. Konrad Cholewa OFM – Definitor Generalny Zakonu Braci Mniejszych.

W południe Bracia kapitulni zgromadzili się na Eucharystii w Bronowickim Wieczerniku. Mszy Świętej przewodniczył br. Konrad Cholewa OFM, który zachęcał: aby na wzór Apostołów w duchu jedności i wiary być świadkiem Ewangelii.

Po południu bracia kapitulni wysłuchali sprawozdania Wizytatora Generalnego br. Sergiusza Bałdygi OFM, Ministra Prowincjalnego br. Jacka Komana OFM i Ekonoma Prowincji br. Krzysztofa Bobaka OFM.

Pierwszy dzień obrad Kapituły Prowincjalnej 2023 zakończono dyskusją nad sprawozdaniami i nieszporami w kaplicy WSD.

tekst za: Ordo Fratrum Minorum – Prowincja Matki Bożej Anielskiej – Aktualności (ofm.krakow.pl)

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony