Rekolekcje Parafialne i Wielki Tydzień

Rekolekcje Parafialne i Wielki Tydzień

W tym roku Święta Wielkanocne w naszej Parafii poprzedzone zostały Rekolekcjami Wielkopostnymi, które poprowadził o. Damian Siwula OFM z reformackiego klasztoru w Jarosławiu. Rozpoczęły się, jak tradycja każe, Drogą Krzyżową ulicami naszej parafii. Następnie, w oparciu o treść Katechizmu Kościoła Katolickiego próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie o aktywność społeczną katolików zawartą w słowach Chrystusa „Wy jesteście solą ziemi”, zgłębić rachunek sumienia, przygotować się do Sakramentu Pokuty w dokładnym wypełnieniu warunków dobrej spowiedzi, a na koniec zawierzaliśmy to opiece naszej Matki – Maryi. Mam nadzieję, że duża część parafian i nie tylko, skorzystała z tego czasu przygotowującego nas do wejścia w głębię Wielkiego Tygodnia.

         Czas Wielkiego Tygodnia prowadził nas przez wydarzenia z ziemskiego życia Chrystusa bezpośrednio przed Jego męką, śmiercią i zmartwychwstaniem.

W Niedzielę Palmową przeżywaliśmy triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

W Wielki Poniedziałek rozważaliśmy namaszczenie w Betanii.

W Wielki Wtorek usłyszeliśmy zapowiedź zdrady Judasza i zaparcia się Piotra.

W Wielką Środę usłyszeliśmy za ile Judasz wyda swojego Mistrza.

W Wielki Czwartek towarzyszyliśmy Jezusowi w czasie Wieczerzy Paschalnej, gdy ustanowił Eucharystię i Kapłaństwo oraz w czuwaniu w Ogrodzie Getsemani i w pojmaniu.

W Wieli Piątek, razem ze Zbawicielem, oddaliśmy życie „Starego człowieka” by po Ciszy zejścia do otchłani Wielkiej Soboty, w tę Wielką Noc, narodzić się znowu do Nowego Życia w Radości Zmartwychwstania.

… A kto zakochał się w Chrystusie to może jeszcze świętować swoje zmartwychwstanie rozważając w kolejnych dniach Oktawy Wielkanocy poszczególne chwile dnia zmartwychwstania. Zapraszamy Wszystkich.

Na te chwile radości życzymy wszystkim osobistego spotkania ze Zbawicielem, by stać się „Światłem tego świata”. By nasze uczynki głosiły wielkość zmartwychwstania i chwałę nowego życia. Alleluja !!!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony