Wizytacja naszej parafii przez ks. abpa Adama Szala

Wizytacja naszej parafii przez ks. abpa Adama Szala

Co pięć lat biskup odwiedza parafie w swojej diecezji by spotkać się ze swoimi diecezjanami, poznać specyfikę ich działalności w Kościele powszechnym, diecezjalnym, parafialnym i domowym. Centralnym punktem takiej wizyty jest Wspólna Eucharystia gdzie powierzany jest Kościół parafialny szczególnej opiece Głowy Kościoła – Jezusowi Chrystusowi, Jego Matce i wszystkim świętym. Błogosławieństwo Końcowe oddaje wszystkich wiernych opiece Ojca i Syna i Ducha Świętego, Jedynego Boga w trzech Osobach.

Nasza Parafia, takie spotkanie przeżywała 6 marca b.r. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup Adam Szal spotkał się z Kościołem cierpiącym reprezentowanym przez chorą osobę, do której kapłani przynoszą Pana Jezusa w pierwsze piątki miesiąca. Spotkał się również z dziećmi i młodzieżą szkolną oraz przedstawicielami grup działających w naszej parafii: Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Zespołu Kantata, grupy dziecięcej, Asysty Procesyjnej, AA „Oaza”, Liturgicznej Służby Ołtarza i Rady Parafialnej. Znalazł się także czas na spotkanie ze wspólnotą naszego klasztoru. Po tej wizycie zabieramy się do dalszej pracy nad pogłębianiem naszego kontaktu z Bogiem, we wspólnocie Kościoła. Następna wizyta za pięć lat.

Program wizytacji:

Przed południem: odwiedziny osoby chorej i wizyta w Szkole Podstawowej nr 5 oraz Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących

Po południu: Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele o godz. 15.00; spotka się z przedstawicielami grup duszpasterskich i Franciszkańskim Zakonem Świeckich o godz. 16.00. 

Eucharystia pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala o godz. 18.00 (oficjalne przywitanie przed Msza św. o godz. 17.45)

foto: Anna Bałuka i Elizabeth Topash

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony