„Adoracja żłóbka”

„Adoracja żłóbka”

Dnia 29 stycznia 2023 r.  po Mszy św. o godz. 11.45 mieliśmy okazję uczestniczyć w naszej „Adoracji  żłóbka” przegotowanej przez dzieci, młodzież z niepełnosprawną oraz ich rodziców. Aktorzy to uczestnicy Centrum Arteterapii mieszczącego się w Polskim Domu Katolickim w Żurawicy. Adoracja miała szczególny wymiar, bo aktorzy mimo własnych niepełnosprawności i różnych chorób z którymi się zmagają, pokonali swoje słabości i połączyli siły dla Małego Wojownika walczącego z SMA -Frania Karasia. Wystawiając po różnych Parafiach -„Betlejem dla Frania” -tworzą małą cegiełkę na Jego leczenie. 

a teraz tak ode mnie..:-)

W imieniu swoim i Wszystkich Aktorów- uczestników Centrum Arteterapii, na ręce o. Gwardiana Cypriana i o. Proboszcza Tadeusza, składam serdeczne podziękowania za otwarte serca i ponowne przyjęcie Nas do Waszej Świątyni. To już kolejny raz z Wami i z Waszymi Parafianami mogliśmy odbyć podróż do Betlejem i przeżyć historię z przed tysięcy lat…historię narodzin Miłości…historię Bożego Narodzenia. Dziękujemy Parafianom za liczne przybycie, ciepłe przyjęcie, gromkie brawa, otwarte serce i hojność…Byliśmy razem dla Małego Wojownika – Frania Karasia – chorego na SMA. „To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku”. Bóg zapłać.
Agnieszka Łach – koordynator Centrum Arteterapii.  

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony