Pasterka

Pasterka

Zgodnie z tradycją, w nocy z 24 na 25 grudnia, rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia uczestnicząc w Pasterce.

Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem o. Cypriana zgromadziła wielu parafian i sympatyków naszego klasztoru i kościoła, którzy mimo późnej pory zapragnęli uczestniczyć w Eucharystii i dzielić się radością z narodzenia Jezusa.

Msza św. rozpoczęła się od symbolicznego złożenia figurki maleńkiego Jezusa w żłóbku, który będzie można podziwiać do 2 lutego 2023 roku.

Homilię wygłosił o. Tadeusz – proboszcz parafii, który wyraził radość z faktu Bożego Narodzenia i zachęcił parafian do przyjęcia Jezusa do swego serca.

Pasterka rozpoczyna Oktawę obchodów Narodzenia Pańskiego. Niech ten święty czas stanie się okazją do odkrycia w naszym życiu Jezusa, którego imię to Emmanuel – Bóg z nami. Niech przemienia nas na swoje podobieństwo przynosząc radość, dobroć i nadzieję, którymi będziemy się dzielić z bliskimi.  

Po zakończonej Liturgii, parafianie zostali zaproszeni przez o. Tadeusza na poczęstunek przygotowany przez członków Akcji Katolickiej, Radę Parafialną i wolontariuszy. Radością z narodzenia Zbawiciela dzieliliśmy się w gronie parafian, bliskich i przyjaciół.

foto: Małgorzata Czycz

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony