Piesza pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

Piesza pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

15 sierpnia około godziny 15.00 w naszej świątyni pojawili się pielgrzymi kalwaryjscy wracający z Wielkiego Odpustu. Witali ich parafianie z o. Cyprianem Mazurkiem OFM oraz o. Zbigniewem Kubitem OFM Conv, którzy wyszli na spotkanie wracających z Kalwarii Pacławskiej.
Tego roku po przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemii również i nasi parafianie wyruszyli 12 sierpnia, pieszo, na Wielki Odpust Kalwaryjski. Z powodu ograniczonej liczby pielgrzymów
połączyliśmy się z równie niewielką kompanią z parafii Św. Marii Magdaleny i w duchu radości franciszkańskiej dotarliśmy bez przeszkód na Kalwarię. Tutaj w kolejnych dniach odpustu wędrowaliśmy dróżkami Matki Bożej i Pana Jezusa doświadczając radości słońca i deszczu oraz pokrzepienia wspólnotą modlitwy i trudu. Niestety wszystko co piękne tu na ziemi musi się skończyć. I naszym pielgrzymom przyszło powrócić do Przemyśla i normalności szarego dnia ubarwionego wspomnieniami
pielgrzymiego szlaku.

Podziękowania dla odważnych i kochających Maryję pielgrzymów i zaproszenie na odpustowy szlak już dzisiaj kierujemy do tych, którzy byli i będą w przyszłości pielgrzymować do Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony