Wprowadzenie relikwii św. Jana z Dukli do naszego kościoła

Wprowadzenie relikwii św. Jana z Dukli do naszego kościoła

28 lipca o godz. 16.40 dokonano uroczystego wprowadzenia relikwii św. Jana z Dukli do naszego kościoła. Aktu dokonała wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na czele z siostrą przełożoną Elizabeth Topash oraz o. Cyprian Mazurek OFM – gwardian klasztoru, o. Robert Prokopiuk OFM – asystent FZŚ oraz o. Tadeusz Pawłowicz – proboszcz parafii.

Modlitwy nowennowe, zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, poprowadziły siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

O godz. 18.00 została odprawiona Msza św. celebrowana przez o. Cyprian i o. Roberta. Podczas homilii o. Cyprian przedstawił pokrótce życiorys św. Jana z Dukli zwracając uwagę na fakt, że święty był przede wszystkim obrońcą i orędował za cierpiącymi z powodu wojny. Jest czczony jako obrońca Lwowa atakowanego przez wojska Chmielnickiego i Tuhaj-beja w połowie XVII w.

Św. Jan z Dukli odbiera cześć zarówno od katolików, jak i prawosławnych oraz Ormian. Będąc doskonałym naśladowcą Biedaczyny z Asyżu ukazał jak żyć ewangelicznym charyzmatem założyciela zakonu, który ciągle inspiruje rzesze naśladowców.

Relikwie św. Jana z Dukli będą obecne w naszym kościele do 5 sierpnia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój za wstawiennictwem Świętego Jana codziennie o godz. 16.50.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony