Piknik na zakończenie nowenny do św. Antoniego

Piknik na zakończenie nowenny do św. Antoniego

We wtorek 7 czerwca 2022 r. zakończyliśmy nowennę przed uroczystością odpustową św. Antoniego z Padwy – patrona naszej parafii i klasztoru. Przez dziewięć wtorków modliliśmy się prosząc Dobrego Boga o umiejętność naśladowania św. Antoniego w drodze do nieba. Na zakończenie nowenny, zgodnie z tradycją, wierni czciciele św. Antoniego zorganizowali Agapę (poczęstunek) w ogrodach klasztornych. Pośród wspaniałej przyrody weseliliśmy się śpiewając, grając, tańcząc i bawiąc się. Nie było końca rozmowom i dyskusjom. Do domu w końcu wygonił nas zmrok, nieubłagalnie przypominając że trzeba się wyspać przed następnym dniem pracy.
Serdecznie dziękujemy czcicielom Św. Antoniego za organizację, przygotowanie i uczestnictwo. A tym którzy zapomnieli przyjść lub nie czuli się przygotowani na tak wielką radość przypominamy że za rok znowu nowenna i uroczystości ku czci św. Antoniego.
Ps. Serdeczne podziękowania asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatki i noszącym poduszki oraz chłopcom dzwoniącym, za gotowość i udział we wszystkich procesjach nowennowych. Następna akcja w Boże Ciało i oktawę. Już dzisiaj zapraszamy.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony