I Komunia Święta

I Komunia Święta

8 maja, 34 dzieci z naszej parafii z klas trzecich szkół podstawowych, przystąpiło po raz pierwszy do Stołu Eucharystycznego przyjmując Ciało Chrystusa. Dzieci przygotowywały się przez cały rok do tego momentu pod czujnym i troskliwym okiem Siostry Antoniny – katechetki w Szkole Podstawowej nr 5. W przededniu tego wielkiego święta dzieci odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego i pierwszy raz przystąpiły do Sakramentu Pokuty. Pierwsza Komunia to bardzo ważne święto dla całej Parafii, bo oto kolejni młodzi ludzie mogą w pełni uczestniczyć w tajemnicy Eucharystii czyli zjednoczenia człowieka z Bogiem. Od tego momentu karmiąc się Ciałem i Krwią Jezusa mają możliwość zadbania o swoje Życie Wieczne według słów Chrystusa: „Kto spożywa moje ciało i krew moją pije, ma życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.

W sobotę 21 maja w samo południe 11 osobowa grupa dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu otrzymała w naszym Kościele Pierwszą Komunię Świętą. Do pełnego uczestnictwa w Eucharystii dzieci przygotowywała Pani katechetka Małgorzata
Chawa wraz z rodzicami. Poprzedniego dnia wieczorem dzieci oczyściły swoje serca w Sakramencie Pokuty i odnowiły przyrzeczenia chrzcielne.

Dzieciom życzymy dojrzałej wiary, stałej bliskości z Bogiem i Wspólnotą Kościoła, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci i oprawy tego uroczystego dnia.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony