Obchody 20-lecia Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel

Obchody 20-lecia Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel

W sobotę, 23 kwietnia br. o godz. 18.00 w Centrum Kultury w Przemyślu miał miejsce koncert z okazji jubileuszowych 20. Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel w naszym mieście.

Dwadzieścia dwa lata temu do naszej parafii trafił zaraz po święceniach o. Lech Dorobczyński – wielki miłośnik tego uwielbieniowego nurtu muzycznego. Na scenie Centrum Kulturalnego pojawili się: Gabi Gąsior, Paulina Muzyczka i Rafał Rudawski – dzieci Lucyny i Henryka, z którymi o. Lech założył Przemyski Chór Gospel. Towarzyszył im zespół instrumentalny Holy Noiz oraz zespół wokalny DeocentriCity. Ponad dwugodzinny koncert, który zgromadził szeroką publikę, był wyrazem wdzięczności za wszystkich, którzy kiedykolwiek tworzyli, obecnie tworzą i będą tworzyć Przemyski Chór Gospel oraz za wszystkie łaski, jakimi zostali obdarzeni członkowie chóru – a przez nich również nasze Miasto. Zarówno koncert jak i Msza święta, która została odprawiona tego samego dnia w naszym kościele o godz. 9.00 – w bardzo wyjątkowym dla Przemyśla czasie – były również okazją, by wspólnie prosić Boga o jak najszybsze zakończenie wojny na Ukrainie.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem JE Ks. Arcybiskupa Adama Szala oraz Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony