Wizytacja Ojca Prowincjała Jacka Komana OFM oraz poświęcenie chóru zakonnego

Wizytacja Ojca Prowincjała Jacka Komana OFM oraz poświęcenie chóru zakonnego

W każdym klasztorze franciszkańskiej prowincji zakonnej, co trzy lata, odbywa się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadza każdorazowy Ojciec Prowincjał, przed kapitułą prowincji.

W dniach 30-31 marca 2022 nawiedził naszą wspólnotę o. Jacek Koman OFM – Minister Prowincjalny naszej macierzystej prowincji Matki Bożej Anielskiej z Krakowa by przeprowadzić wizytację, porozmawiać z każdym z zakonników oraz przeżyć we wspólnocie miejscowej kilka dni spożytkowanych na lepsze poznanie realiów pracy w tutejszym klasztorze.

Czas ten był okazją do rozmów, dialogu, weryfikacji i wyznaczenia kierunków rozwoju wspólnoty zakonnej. Obecna wizyta to również podsumowanie 6-letniej posługi o. Prowincjała Jacka Komana OFM.

W tym błogosławionym czasie, przypadającym w Wielkim Poście, o. Prowincjał dokonał poświęcenia chóru zakonnego, w którym gromadzą się zakonnicy na wspólne modlitwy.

Poświęcenie kaplicy (chóru zakonnego) jest zwieńczeniem trwającego 5 lat remontu, podczas którego kaplica była wyłączona z użytku. Choć miejsce to zostało pierwotnie poświęcone (niedługo po wybudowaniu, na początku XX w.) to jednak gruntowne prace konserwatorskie nadające nowego blasku temu szczególnemu miejscu wymagają podkreślenia, że jest ono poświęcone Bogu na pożytek ludzi.

30 marca, w pierwszy dzień wizytacji, o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem o. Prowincjała Jacka oraz o. Cypriana, o. Tadeusza, o. Roberta i o. Krystiana. O. Jacek modlił się o błogosławieństwo Boże dla wspólnoty, by wspólnota zakonna i parafialna zawsze mogła się cieszyć bliskością Boga.     

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony