Przed Dniem Przewodnika

Przed Dniem Przewodnika

W najbliższy poniedziałek, tj. 21 lutego nasz kościół i klasztor będą przestrzenią, którą opanują przemyscy członkowie i sympatycy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Wynika to z przypadającego wówczas Dnia Przewodnika, realizowanego tym razem „pod egidą św. Antoniego”.

Po kilku spotkaniach roboczych z zarządem PTTK, w sobotę 12 lutego, doszło do dwóch spotkań „szkoleniowych”. Najpierw dr hab. Tomasz Pudłocki, prof. UJ wygłosił odczyt „Reformaci przemyscy – dzieje znane i nieznane”, który zgromadził nie tylko przewodników, ale sporą grupę chętnych zgłębienia arkanów dziejów miejscowego konwentu. Spotkanie w świeżo odnowionym budynku PTTK przy ul. Waygarta prowadził prezes oddziału mgr Michał Thier. Następnie już w klasztorze Ojciec Gwardian Cyprian Mazurek OFM omawiał specyfikę duchowości i codzienności franciszkańskiej, oprowadzając zebranych po zakamarkach kompleksu budynku. Mamy nadzieję, że oba spotkania pozwoliły podnieść kwalifikacje przemyskich przewodnikom, którzy już wkrótce zdobyte doświadczenie i wiedzę wykorzystają w praktyce.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony