Kolęda w klasztorze

Kolęda w klasztorze

W bieżącym roku nie jest nam dane odbyć tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Obostrzenia i ogólna sytuacja uniemożliwiają nam nawiedzanie parafian. Tak jak w roku poprzednim spotykamy się podczas Mszy świętych o godz. 18.00 w intencji wszystkich zamieszkujących naszą parafię prosząc Pana Boga o pomyślność i błogosławieństwo Boże.

Niezależnie od sytuacji zewnętrznej odbyła się dzisiaj kolędą w naszej wspólnocie zakonnej. Co roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławimy zakonników i cele w których zamieszkują.

Ceremonii przewodniczy gwardian klasztoru, który wraz z asystą odwiedza wszystkich mieszkańców konwentu reformackiego. Po odśpiewaniu wybranej kolędy i odmówieniu modlitwy Ojcze nasz, wspólnie zwracamy się do Boga w modlitwie po której następuje okadzenie, błogosławieństwo oraz pokropienie wodą święconą. Ostatnim nawiedzanym w czasie kolędy jest gwardian (o. Cyprian), który przyjmuje błogosławieństwo od wikariusza klasztoru (o. Tadeusza).

Piękna tradycja reformacka, kultywowana od wieków, jest znakiem jedności, a jednocześnie  prośbą do Boga, by błogosławił całej wspólnocie i każdemu zakonnikowi w posłudze kapłańskiej i zakonnej.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony