Warsztaty dla gwardianów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych

Warsztaty dla gwardianów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych

W dniach od 15 do 18 listopada na Górze św. Anny odbyło się spotkanie gwardianów i przełożonych klasztorów franciszkańskich Zakonu Braci Mniejszych. Na warsztaty przybyło około 100 gwardianów z klasztorów w Polsce i za granicą należących do Konferencji Północnosłowiańskiej naszego zakonu. Była to doskonała okazja do spotkania, dyskusji, wymiany doświadczeń oraz formacji. Z ramienia naszego klasztoru, w spotkaniu uczestniczył gwardian – o. Cyprian Mazurek OFM.

Warsztaty, których ideą przewodnią jest formacja ciągła, w atmosferze braterstwa, dały okazję do nowego spojrzenia na tematy związane z Kościołem i Zakonem w świecie. Spotkaniu sprzyjała przeżywana wspólnie Eucharystia, modlitwa brewiarzowa oraz konferencje tematyczne wygłoszone przez prelegentów zaproszonych specjalnie na tę okazję.

Wykłady przedstawili: s. dr Władysława Krasiczyńska CSSJ, o. Konrad Małys OSB oraz ks. dr Krzysztof Porosło.

Ostatni dzień warsztatów to zgodnie z tradycją wspólna Eucharystia w Sanktuarium św. Anny oraz spotkanie w ramach macierzystej prowincji zakonnej. Sprawozdania przedstawili ojcowie odpowiedzialni za powołania, misje ad gentes, ekonomię oraz przygotowanie jubileuszu prowincji (400 lat istnienia). Głos zabrał również o. prowincjał Jacek Koman OFM. Fundamentalne znaczenia w tej części spotkania miała wymiana opinii i doświadczeń gwardianów z poszczególnych klasztorów, którzy przedstawili blaski i cienie swojej posługi w domach zakonnych, parafiach i wspólnotach. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i błogosławieństwem.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony