Złożenie kwiatów przed epitafium Andrzeja Maksymiliana Fredry

Złożenie kwiatów przed epitafium Andrzeja Maksymiliana Fredry

Przed uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, nasza pamięć koncentruje się na tych, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca. Wspominamy zmarłych, którym wiele zawdzięczamy i powracamy pamięcią do wydarzeń z naszej historii, które nadal kreują naszą teraźniejszość.

Wśród tych, którym wiele zawdzięczamy jest osoba Marszałka Sejmu z 1652 roku – Andrzeja Maksymiliana Fredry (1620 – 1679), który został pochowany w kryptach tutejszego kościoła. Na jego cześć, niedługo po śmierci, wmurowano tablicę pamiątkową, która stwierdza jednoznacznie miejsce pochówku i sławi jego niepodważalne zasługi jako marszałka sejmu, filozofa, posła, pisarza i reformatora wojska.

30 października pod tablicą poświęconą Maksymilianowi Fredrze zostały złożone kwiaty jako znak naszej pamięci o wielkich Polakach naszej ziemi. Wiązankę złożyli Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch oraz przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński.

Wraz z o. Tadeuszem – proboszczem parafii oraz o. Cyprianem – gwardianem klasztoru, odmówiono modlitwę w intencji zmarłych spoczywających w kryptach kościoła oraz na dawnym cmentarzu przykościelnym, polecając spoczywających tam zakonników, dobrodziejów i wiernych miłosiernemu Bogu.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony