Przekazanie projektu zagospodarowania wnętrz budynku salek

Przekazanie projektu zagospodarowania wnętrz budynku salek

Dnia 26-go sierpnia br. został sfinalizowany i przekazany projekt zagospodarowania wnętrz budynku przeznaczonego do działalności duszpasterskiej. Zadanie zostało zrealizowane przez studentki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej: Panie Annę Jakubiec i Kamilę Olech.

W przedłożonym projekcie, którego przedmiotem jest XIX–wieczny obiekt wpisany do rejestru zabytków, składający się z dwóch sal, przedsionka, zaplecza oraz toalet, harmonijnie połączono przeszłość z teraźniejszością, a wiec historyczny charakter z aktualnym przeznaczeniem. Autorkom projektu udało się wypracować rozwiązania, które nie ograniczały szerokiego zakresu przeznaczenia wnętrza. Materiały wykończeniowe oraz kolorystyka zostały odpowiednio dobrane zgodne z założeniami wypracowanymi w drodze konsultacji.

Obiekt na przestrzeni wieków spełniał różne funkcje, od gospodarczych (tak został też opisany w rejestrze zabytków), po duszpasterskie i parafialne. Prowadzone prace budowalne i konserwatorskie mają na celu przystosowanie wnętrza do aktualnych potrzeb parafii i klasztoru, w czym ma pomóc przedłożony projekt wnętrz.

Pragnę wyrazić szczególną wdzięczność Pani mgr inż. Marcie Bartnickiej – Bochenek oraz Panu inż. Jackowi Baranowi, pod których kierunkiem powstawał projekt, za profesjonalizm, poświęcony czas oraz determinację potrzebne w realizacji zadania.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony