Niedziela misyjna – o. Łukasz Kwiatkowski OFM

Niedziela misyjna – o. Łukasz Kwiatkowski OFM

W niedzielę 22 sierpnia gościliśmy naszego współbrata o. Łukasza Kwiatkowskiego OFM pracującego od 10 lat na misjach w Papui Nowej Gwinei.

Podczas wszystkich Mszy św. o. Łukasz głosił Słowo Boże i przybliżał uczestnikom liturgii kraj swojego posługiwania – tak różny od naszego. Opisując blaski i cienie swej posługi dawał świadectwo żywej wiary ludzi wśród których żyje na co dzień.

Papua Nowa Gwinea to kraj, który charakteryzuje wszechobecne ubóstwo i prostota życia. Często styl ten przybliża do Boga i staje się w ludziach zaczątkiem żarliwej wiary. Posługa misyjna w Papui Nowej Gwinei nie jest łatwa. Wymaga samozaparcia, otwartości na odmienność kultury, zdolności pokonywania codziennych problemów związanych z miejscem posługi, zaakceptowania prostoty życia oraz klimatu. Wymaga również zdrowia, które jest kwestią fundamentalną.

O. Łukasz, podczas Eucharystii prosił wszystkich zebranych przede wszystkim o modlitwę w intencji misji i misjonarzy. Wsparcie duchowe dla posługujących na misjach jest nieodzowne. Świadomość duchowego wsparcia w głoszeniu Słowa Bożego oraz innych dziełach jest motywujące i mobilizuje do realizacji jednego z pierwszych i podstawowych zadań Kościoła – głoszenia Chrystusa zawsze, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby. Kościół ze swej natury jest misyjny i jako osoby wierzące nie powinniśmy o tym nigdy zapominać.

Po każdej Eucharystii parafianie mieli możliwość rozmowy z o. Łukaszem, który zbierał również ofiary na rzecz misji w której pracuje.

O. Łukasz posługuje w Papui Nowej Gwinei od 2011 roku. Pierwsza Jego placówka to Lumi (2011-2013), następnie Aitape (2013) Port Moresby (2014-2015), Lumi (2016-2019) oraz Banaule (2019 – do dzisiaj).

Osoby pragnące wesprzeć franciszkańskie misje w Papui Nowej Gwinei mogą dokonać wpłaty na konto w  Polsce: mBank: 80 1140 2004 0000 3502 5679 9194 Łukasz Kwiatkowski, ul. Wspólna 6/3 09-500 Gostynin.   

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony