Niedziela misyjna – o. Łukasz Kwiatkowski OFM

Niedziela misyjna – o. Łukasz Kwiatkowski OFM

W niedzielę 22 sierpnia gościliśmy naszego współbrata o. Łukasza Kwiatkowskiego OFM pracującego od 10 lat na misjach w Papui Nowej Gwinei.

Podczas wszystkich Mszy św. o. Łukasz głosił Słowo Boże i przybliżał uczestnikom liturgii kraj swojego posługiwania – tak różny od naszego. Opisując blaski i cienie swej posługi dawał świadectwo żywej wiary ludzi wśród których żyje na co dzień.

Papua Nowa Gwinea to kraj, który charakteryzuje wszechobecne ubóstwo i prostota życia. Często styl ten przybliża do Boga i staje się w ludziach zaczątkiem żarliwej wiary. Posługa misyjna w Papui Nowej Gwinei nie jest łatwa. Wymaga samozaparcia, otwartości na odmienność kultury, zdolności pokonywania codziennych problemów związanych z miejscem posługi, zaakceptowania prostoty życia oraz klimatu. Wymaga również zdrowia, które jest kwestią fundamentalną.

O. Łukasz, podczas Eucharystii prosił wszystkich zebranych przede wszystkim o modlitwę w intencji misji i misjonarzy. Wsparcie duchowe dla posługujących na misjach jest nieodzowne. Świadomość duchowego wsparcia w głoszeniu Słowa Bożego oraz innych dziełach jest motywujące i mobilizuje do realizacji jednego z pierwszych i podstawowych zadań Kościoła – głoszenia Chrystusa zawsze, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby. Kościół ze swej natury jest misyjny i jako osoby wierzące nie powinniśmy o tym nigdy zapominać.

Po każdej Eucharystii parafianie mieli możliwość rozmowy z o. Łukaszem, który zbierał również ofiary na rzecz misji w której pracuje.

O. Łukasz posługuje w Papui Nowej Gwinei od 2011 roku. Pierwsza Jego placówka to Lumi (2011-2013), następnie Aitape (2013) Port Moresby (2014-2015), Lumi (2016-2019) oraz Banaule (2019 – do dzisiaj).

Osoby pragnące wesprzeć franciszkańskie misje w Papui Nowej Gwinei mogą dokonać wpłaty na konto w  Polsce: mBank: 80 1140 2004 0000 3502 5679 9194 Łukasz Kwiatkowski, ul. Wspólna 6/3 09-500 Gostynin.   

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony