Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich do Dukli

Pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich do Dukli

W sobotę, 12 czerwca we wczesnych godzinach rannych rozpoczęliśmy pielgrzymkę do grobu Św. Jana z Dukli w ramach formacyjnego spotkania dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) rejonu podkarpackiego i sympatyków Zakonu. W pielgrzymce wzięło udział 18 osób, w tym 7 członków FZŚ wraz z opiekunem – O. Robertem Prokopiukiem. Pielgrzymi szlak pokonywaliśmy busem.

Centrum spotkania w Dukli była Eucharystia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której Siostry i Bracia z FZŚ odnowili swoją profesję. Wszystkie wydarzenia miały miejsce w kościele Bernardynów, przy grobie św. Jana.

Następnie, po chwilowej przerwie, udaliśmy się na „Pustelnię” Św. Jana, gdzie wędrując po górzystym terenie odprawiliśmy Drogę Krzyżową. Rozważania przy poszczególnych stacjach prowadzili przedstawiciele poszczególnych wspólnot. Nabożeństwo zakończyło się przy kościele – kaplicy św. Jana. Po odpoczynku i posiłku, odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i udaliśmy się w drogę powrotną, ubogaconą dziękczynieniem Panu za piękny czas, za pogodę oraz bezpieczną podróż tam i z powrotem.

W spotkaniu formacyjnym z naszego rejonu wzięło udział około 150 osób. W większości poszczególne Wspólnoty FZŚ przyjechały ze swoimi Ojcami Asystentami.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony