Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała

3 czerwca (czwartek) obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Z uwagi na ogólną sytuację, tradycyjna procesja parafialna do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii nie odbyła się. Jednak po Mszy św. o godz. 11.45, celebrowanej przez o. Tadeusza w asyście dk. Piotra, wyszliśmy na zewnątrz kościoła w procesji z Najświętszym Sakramentem. Mimo nieco skromniejszej formy, to i tak obecność parafian, służby liturgicznej, kapłanów i wiernych była wyrazem wiary w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosiliśmy Dobrego Boga by nieustannie towarzyszył naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej w codziennej wędrówce i by zawsze błogosławił swoją obecnością i łaską naszym Kościołom domowym.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie liturgii tego święta. Niech Bóg wynagrodzi obfitymi łaskami każdy, nawet najmniejszy gest dobroci, życzliwości i zaangażowania w obecnym, trudnym czasie.  

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony