Kolęda w klasztorze

Kolęda w klasztorze

Obostrzenia, które zostały wprowadzone przez pandemię koronawirusa, uniemożliwiają nam w tym roku parafialne odwiedziny duszpasterskie w klasycznej formie. Spotykamy się jednak z parafianami podczas Mszy świętych, na które zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i rejonów parafii, by gromadząc się wokół ołtarza prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla rodzin zamieszkujących parafię pw. św. Antoniego z Padwy.

Obecna sytuacja nie miała jednak wpływu na tradycyjną kolędę w naszej wspólnocie zakonnej. Co roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławimy zakonników i cele w których zamieszkują.

Ceremonii przewodniczy gwardian klasztoru, który wraz z asystą odwiedza wszystkich mieszkańców konwentu reformackiego. Po odśpiewaniu wybranej kolędy i odmówieniu modlitwy Ojcze nasz, wspólnie zwracamy się do Boga w modlitwie wiernych po której następuje okadzenie, błogosławieństwo oraz pokropienie wodą święconą. Ostatnim nawiedzanym w czasie kolędy jest gwardian (o. Cyprian), który przyjmuje błogosławieństwo od wikariusza klasztoru (o. Tadeusza).

Piękna tradycja reformacka, kultywowana od wieków, jest znakiem jedności, a jednocześnie  prośbą do Boga, by błogosławił całej wspólnocie i każdemu zakonnikowi w posłudze kapłańskiej i zakonnej.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony