Betlejemskie Światło Pokoju oraz rocznica bitwy pod Niżankowicami

Betlejemskie Światło Pokoju oraz rocznica bitwy pod Niżankowicami

W minioną niedzielę, 13 grudnia, do naszego kościoła dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Za pośrednictwem harcerzy i skautów pokonało drogę z Betlejem do Austrii, następnie na Słowację, potem do Zakopanego i Rzeszowa skąd odebrała je delegacja Hufca Ziemi Przemyskiej.

Tegoroczne motto Betlejemskiego Światła Pokoju to „Światło służby”, która w mijającym roku nabrała szczególnego znaczenia, zarówno dla harcerzy jak i dla wszystkich Polaków czy całego świata.

13 grudnia był szczególnym dniem, z jeszcze jednego powodu. To właśnie tego dnia 102 lata temu, pod Niżankowicami rozegrała się zwycięska bitwa, tzw. Druga Obrona Przemyśla. Do boju stanęli wojskowi, legioniści, a wraz z nimi uczniowie i harcerze – Przemyskie Orlęta. W ich intencji Mszę św. o godz. 17.00 odprawił O. Tadeusz Pawłowicz, a druhny i druhowie pełnili służbę liturgiczną oraz zadbali o oprawę muzyczną Eucharystii.

Harcerze gorąco zachęcają do korzystania z możliwości odpalenia Betlejemskiego Światła Pokoju i zabrania go również do swoich domów, aby towarzyszyło nam w tym szczególnym czasie oczekiwania i radości z Narodzenia Chrystusa.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony