Odbiór konserwatorski prac przy budynku dawnych salek

Odbiór konserwatorski prac przy budynku dawnych salek

Dnia 1 grudnia 2020 roku dokonany został odbiór konserwatorski prac remontowych  przy budynku dawnych salek katechetycznych. W dokumentacji Urzędu Konserwatorskiego figuruje on jako budynek gospodarczy – dawne stajnie. Wzniesiony w XIX w., rzeczywiście dawniej spełniał funkcje gospodarcze, ale od niedawna został oficjalnie przemianowany na budynek z przeznaczeniem na działalność duszpasterską i parafialną. Na budynek składają się dwie sale – większa i mniejsza – oraz niewielki korytarz i toalety. Kompleks będzie przystosowany także dla osób niepełnosprawnych.

Na obecnym etapie prac (faza III), zostało wykonane odwodnienie i odwilgocenie budynku oraz została położona wylewka na całej powierzchni wraz z instalacjami we wszystkich pomieszczeniach. Poniżej publikujemy zdjęcia przedstawiające aktualny stan inwestycji.

Obecna faza remontu została sfinalizowana dzięki ofiarom parafian i dobrodziejów naszej parafii i klasztoru oraz wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji uzyskanemu z Funduszu Kościelnego. Za okazane wparcie i pomoc gorąco Wam wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy.

W najbliższym czasie, jeśli pogoda na to pozwoli, będą realizowane dodatkowe prace, o których będziemy na bieżąco informować. 

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony