Podziękowanie o. Zbigniewowi

Podziękowanie o. Zbigniewowi

W dniu 25 października 2020 roku o godz.15:00 została odprawiona Msza św. dziękczynna, pod przewodnictwem o. Roberta Prokopiuka, w intencji o. Zbigniewa Rogowskiego – dotychczasowego asystenta tutejszej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Delegacja FZŚ, wręczając kwiaty, podziękowała Ojcu za siedmioletni trud i zaangażowanie w duchowy rozwój naszej wspólnoty. O. Zbigniew wprowadził wiele inicjatyw m. in. nabożeństwo pierwszosobotnie do Matki Bożej Fatimskiej, na którym gromadzą się nie tylko tercjarze ale i parafianie, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która od 2013 roku, codziennie o godz. 15:00, prowadzona jest przez Tercjarzy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, franciszkańskie poniedziałki, podczas których w trakcie Mszy św. o godz. 18:00 odmawiane są nieszpory.  Ponadto O. Zbigniew organizował pielgrzymki FZŚ i ogniska w ogrodzie klasztornym, które integrowały naszą franciszkańską wspólnotę.

Dziękując dotychczasowemu asystentowi FZŚ i całą wspólnotę zapewniamy o pamięci modlitewnej, wypraszając u Ojca potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej Anielskiej i błogosławieństwo św. Franciszka z Asyżu.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony