Pierwsza profesja zakonna w nowicjacie w Leżajsku

Pierwsza profesja zakonna w nowicjacie w Leżajsku

17 września, w Święto Stygmatów św. Ojca Franciszka, w Bazylice w Leżajsku, pięciu młodych braci po rocznym nowicjacie, złożyło swoją pierwszą profesję zakonną. Wśród nich był br. Florian Wojciech Kocan z naszej parafii, związany od najmłodszych lat z przemyskim klasztorem oraz br. Gabriel Dominik Szlęk, pochodzący z Krakowa, należący do naszej prowincji zakonnej (Matki Bożej Anielskiej).

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ojciec Minister Prowincjalny Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP – o. Teofil Czarniak. Na jego ręce swoje pierwsze śluby złożył brat Florian Wojciech. Natomiast homilię wygłosił o. Jacek Koman – Minister Prowincjalny Prowincji Matki Bożej Anielskiej, który odebrał śluby od br. Gabriela. Kaznodzieja mówił o tym, że stygmaty są konsekwencją dojrzałej miłości i duchowości. Na koniec o. Jacek, zwracając się do młodych zakonników, powiedział:

Drodzy bracia nowicjusze, Franciszek Was potrzebuje! Świat Was potrzebuje, Waszego świadectwa życia Ewangelią! Nie można poznać Boga i jego spraw bez wejścia w szczególną i osobistą relację z Chrystusem – i to ukrzyżowanym. (…) Zawierzycie za chwilę Wasze życie Bogu, bo chcecie być „pańscy” – czyli należeć do Pana w całości i bez zastrzeżeń.

Nowicjat to rok próby, który jest przygotowaniem do złożenia pierwszych ślubów zakonnych. Leżajski nowicjat był wspólny dla braci z trzech Prowincji: Niepokalanego Poczęcia NMP (oo. Bernardyni), Matki Bożej Anielskiej (potocznie nazywani reformaci) oraz św. Michała Archanioła na Ukrainie. Na co dzień nasze życie franciszkańskie biegnie tą samą drogą i jako Bracia Mniejsi mamy nieść całemu światu Pokój i Dobro, na wzór św. Franciszka z Asyżu.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony