Pogrzeb śp. s. Teresy Lachowicz ofs (19.02.1948 – 6.09 2020)

Pogrzeb śp. s. Teresy Lachowicz ofs (19.02.1948 – 6.09 2020)

Dnia 12 września w Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela w Przemyślu o godz. 8.00 odprawiona została Msza św. pogrzebowa śp. s. Teresy Lachowicz ofs. S. Teresa sprawowała funkcję zastępcy przełożonej tutejszej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W Uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli Tercjarze oraz przedstawicieli drużyn harcerskich z terenu Przemyśla. Mszy św. przewodniczył o. Tadeusz Pawłowicz, a koncelebrowali ks. Marcin Wilk, który wygłosił kazanie oraz o. Cyprian Mazurek.

Pogrzeb śp. Teresy Lachowicz odbył się na Cmentarzu Głównym (ul. Słowackiego). W uroczystościach brali udział: rodzina, znajomi, przyjaciele, bracia i siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, harcerze i zakonnicy z tutejszego klasztoru (o. Cyprian i o. Robert). Rytom pogrzebowym przewodniczył o. Tadeusz, który wygłosił kazanie.

s. Teresa Lachowicz ofs przeżyła 37 lat we Franciszkańskim Zakonie Świeckich w parafii pw. św. Antoniego w Przemyślu. Przez ten czas pełniła funkcję mistrzyni formacji (2007-2009), była przełożoną (2010-2015), a w ostatnich 2 latach – zastępcą przełożonej. Przez wiele lat prowadziła kronikę FZŚ i bibliotekę parafialną, a także należała do Żywego Różańca, do róży Matki Bożej Częstochowskiej. Pełniła też funkcję kolportera gazet ” Niedziela” i „Różaniec”, a także była inicjatorką i główną redaktorką pisma „Apostolstwo modlitwy i cierpienia”, w którym niosła Słowo Boże i pocieszenie chorym tercjarzom. Za kolportaż gazety ” Niedziela” w 2015r. otrzymała nagrodę „Mater Verbi” i odebrała medal z rąk abp. Wacława Depo oraz głównej naczelnej Lidii Dudkiewicz na Jasnej Górze.

Z jej inicjatywy odbywały się nabożeństwa majowe u chorych członków FZŚ, a także zostały uszyte stroje – peleryny dla tercjarek na procesje. Regularnie odwiedzała chorych i dbała o groby zmarłych tercjarzy. Przez 30 lat miała kierownika duchowego – śp. o. Zbigniewa Sułka ofm, który kształtował w niej duchowość franciszkańską.

Gorliwa, zawsze z uśmiechem wypełniała obowiązki tercjarki franciszkańskiej, harcerki i dyrektorki Domu Dziecka i szła radykalnie drogą św. Franciszka z Asyżu ku życiu wiecznemu. Była autorytetem i filarem miejscowej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Łączymy się w bólu z rodziną śp. s. Teresy obiecując pamięć i modlitwę, aby dobry Bóg przyjął s. Teresę do swego Królestwa.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony