Kapituła Prowincji Zakonnej w Krakowie 2020

Kapituła Prowincji Zakonnej w Krakowie 2020

Po dwukrotnie przesuniętym terminie, z powodu sytuacji epidemiologicznej, w poniedziałek 6 lipca br. w budynku WSD w Krakowie – Bronowicach rozpoczęła się Kapituły Prowincji 2020, której tematem przewodnim są słowa św. Franciszka: „ja pracowałem własnymi rękami”.

Rozpoczęto je w kaplicy seminaryjnej o godz. 8.30 Mszą św. o Duchu Świętym w intencji o owocny przebieg Kapituły i o odnowę w Chrystusie naszej Wspólnoty prowincjalnej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię Przewodniczący Kapituły o. Jacek Koman OFM, koncelebrowało 34 kapłanów, zaś asystę liturgiczną pełnili klerycy naszego Seminarium.

Pierwszą sesję plenarną o godz. 10.30 otworzono modlitewną refleksją na rozpoczęcie Kapituły, zakończoną uroczystym wniesieniem Ewangeliarza oraz Księgi Reguły Braci Mniejszych i Konstytucji Generalnych.

Następnie Ojciec Prowincjał „w Imię Boże, z błogosławieństwem Świętego Franciszka z Asyżu” otworzył obrady Kapituły. Po zatwierdzeniu jej regulaminu i wyborze moderatorów, referat programowy wygłosił o. Dariusz Kasprzak OFMCap.

Druga sesja plenarna rozpoczęła się o godz. 15.00 modlitwą i lekturą tekstów franciszkańskich. Po nich Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM przedstawił sprawozdanie z trzechlecia pełnienia przez niego urzędu.

Następnie Ekonom Prowincji o. Mariusz Uniżycki w swoim sprawozdaniu omówił sytuację ekonomiczną Prowincji w ostatnim trzechleciu.

Bracia kapitulni dyskutowali na przedstawione kwestie w tych wystąpieniach. Po Nieszporach, o godz. 19.30, uczestnicy Kapituły spotkali się na dyskusji nad kwestiami formacji w naszej Prowincji.

Drugi dzień rozpoczęto w kaplicy seminaryjnej o godz. 8.00 Mszą św. o św. Antonim Padewskim w intencji o rozwój ducha ewangelizacji i wierność charyzmatowi franciszkańskiemu w naszej Prowincji. Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię Wikariusz Prowincji o. Rufin Maryjka OFM.

Przed południem wybrano nowych definitorów, którymi zostali: o. Nikodem Gdyk OFM, o. Teodor Knapczyk OFM, o. Klaudiusz Bartos OFM, o. Krzysztof Bobak OFM i o. Grzegorz Chomiuk OFM.

Na urząd zostali uroczyście wprowadzeni w Kaplicy WSD przez Ojca Prowincjała.

Obrady Kapituły zakończył jej Przewodniczący o. Jacek Koman OFM uroczystym błogosławieństwem i rozesłaniem Braci.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony