Pożegnanie s. Łukaszy

Pożegnanie s. Łukaszy

Jest czas przychodzenia i odejścia…

29 czerwca, w Uroczystość Piotra i Pawła, w czasie wieczornej Mszy św. przyszedł czas na oficjalne pożegnanie siostry Łukaszy Nylec – katechetki uczącej dzieci naszej parafii w Szkole Podstawowej nr 5 i Przedszkolu nr 2. Siostra ze zgromadzenia Sióstr Serafitek przez dwa lata ogarniała opieką najmłodsze latorośle naszej Parafii przygotowując z nimi liturgię Mszy świętej dziecięcej, prowadziła Eucharystyczny Ruch Młodych w naszej parafii, przygotowywała dzieci do przyjęcia I Komunii Świętej i aktywizowała przygotowujących się do Bierzmowania. Przygotowywała konkurs kolęd i pastorałek, jasełka i inne przedstawienia , przeprowadzała z dziećmi zbiórki na misje w ramach „Kolędników Misyjnych”.  Nic więc dziwnego, że ze smutkiem i łezką w oku, dzieci żegnały swoją wychowawczynię udającą się na nową placówkę. Do podziękowań najmłodszej części naszej parafii dołączył się również o. Zbigniew -katecheta Szkoły Podstawowej nr. 5 i o. Tadeusz – proboszcz parafii.

Jako wspólnota klasztoru życzymy s. Łukaszy wielu Łask Bożych, pogody ducha na nowej placówce oraz samych dobrych ludzi wokoło.

Pokój i Dobro!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony