Uroczystości odpustowe św. Antoniego z Padwy

Uroczystości odpustowe św. Antoniego z Padwy

W sobotę, 13 czerwca, obchodziliśmy Uroczystość św. Antoniego z Padwy – patrona naszej parafii. Tego dnia Msze św. były celebrowane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 10.00. Podczas każdej Mszy św. miało miejsce poświecenie lilii ku czci św. Antoniego oraz chlebków, które można było zabrać do domu dzieląc się nimi z bliskimi.   

O godz. 17.00 o. Tadeusz udzielił tradycyjnego błogosławieństwa dzieciom zgromadzonym w kościele oraz ich rodzicom.

Głównej celebracji o godz. 18.00 przewodniczył ks. ppłk. Rafał Kaproń – proboszcz parafii garnizonowej w Przemyślu. Wygłosił on także kazanie ku czci św. Antoniego. Msza św. była koncelebrowana przez o. Tadeusza i o. Cypriana oraz ks. Jerzego Kikielę. Obecni na uroczystościach byli m.in. ks. Dziekan Mieczysław Rusin oraz ks. Tadeusz Musz, ks. Andrzej Pawlik i ks. Andrzej Wolanin.

Po uroczystej Eucharystii i po odczytaniu modlitw do św. Antoniego udaliśmy się w procesji na plac przed kościołem. Na zakończenie główny celebrans udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie uroczystości odpustowych.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Pogrzeb śp. s. Teresy Lachowicz OFS

Pogrzeb śp. s. Teresy Lachowicz OFS

Odwiedziny Ojców Misjonarzy

Odwiedziny Ojców Misjonarzy

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte w środy
o godz. 700
Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2019 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • 22 października godz. 18.00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
  • włoski - o. Cyprian
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony